Výstrahy
  • JFolder::create: Cesta nie je v cestách open_basedir.

Projekt evanjelizácie v prírode

Vážení priatelia, určite ste si všimli plagát umiestnený na nástenke pri Kostole sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste. Sústredí pozornosť na projekt nazvaný „Budovanie spoločenstiev rodín evanjelizáciou v prírode“.

Plagát informuje o mieste, v ktorom sa realizuje už rozbehnutý projekt. Miestom realizácie projektu je neďaleký pozemok v Škorčí vedľa sídliska Kamence. V plagáte nájdeme pozvanie pre všetky vekové kategórie. Preto vás všetkých srdečne pozývame zapojiť sa do nášho farského projektu.

Pozývame všetkých, ktorí hľadajú zmysel svojho života, osamelých ľudí, mladé rodiny s deťmi, manželské páry, študentov. Do budúcna by sme chceli využiť tento priestor čo najlepšie pre vás a vaše nápady v tomto evanjelizačnom zameraní.

Pozývame tiež seniorov, ktorí by sa mohli vo svojom veku realizovať svojimi dobrými nápadmi. Pre nich sa plánuje vytvoriť niekoľko malých hriadok na pestovanie zeleniny, možnosť ošetrovania ovocných stromčekov, chovu úžitkovej hydiny a drobných úžitkových zvierat.

Veľkým prínosom tohto projektu bude odovzdávanie životných skúseností mladým ľuďom – skrze manželské páry, ale aj seniorov. Tieto skúsenosti sú cennými radami do života mladých, ktorí by ich ináč získavali vlastnými pádmi, ktoré sú v živote človeka často bolestivé.

Veríme, že už čoskoro pominie riziko nákazy ochorením Covid-19 a život sa čím skôr vráti do normálnych koľají. Preto sa tešíme na to, že sa budeme môcť s vami na tomto vzácnom mieste stretnúť.

Ján Šurina

projekt budovanie spolocenstiev rodin page 001 1

Počítadlo 301532 (45)

feedback
Prihlasenie
feedback
Please set any module id or select module position from the plugin setting page