2. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ - 17. 1. 2021

ŠT 21. 1. – spomienka sv. AGNESY, panny a mučenice
PI 22. 1. – spomienka sv. VINCENTA, diakona a mučeníka
SO 23. 1. – spomienka PANNY MÁRIE v sobotu
NE 24. 1. – 3. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ (NEDEĽA BOŽIEHO SLOVA)

Farské oznamy:

• Od pondelka 18. 1. do pondelka 25. 1. sa zapájame do Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov.

• V nedeľu budeme vysluhovať SVIATOSŤ KRSTU o 8:30. Náuka bude v rámci krstného obradu.

• Budúca nedeľa je NEDEĽA BOŽIEHO SLOVA, ustanovená pápežom Františkom v r. 2019. Je to deň oslavy, štúdia a šírenia Božieho slova.

• Pozývame vás na PÚŤ ZAĽÚBENÝCH, ktorá bude 20. februára on-line cez Youtube kanál. Púť je určená pre všetkých zaľúbených (chodiacich, snúbencov i manželov), ale aj pre jednotlivcov. Viac informácii na stránke www.zalubeni.sk

Milí snúbenci, oznamujeme Vám, že kurzy prípravy na manželstvo v Kysuckom Novom Meste plánované v termínoch 29. – 31. januára 2021 a 19. – 21. februára 2021 sú z dôvodu pretrvávajúceho stavu epidémie a sprísnených karanténnych opatrení zrušené.

Mladí muži, ktorí v sebe cítia povolanie ku kňazstvu a chcú sa prihlásiť do kňazského seminára ako diecézny kňazi, nech sa v priebehu januára nahlásia na Farskom úrade.

Od 01. do 24. januára 2021 platia na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva nové pravidlá slávenia verejných bohoslužieb.
Kostoly sú pre slávenie verejných bohoslužieb zatvorené!

Konferencia biskupov Slovenska udeľuje všeobecný dišpenz účasti na nedeľných i sviatočných bohoslužbách.

Sväté omše vo sviatky a v nedeľu o 11:00 hod. si môžete pozrieť v priamom prenose
na stránke farnosti www.farnostknm.sk
alebo na YouTube - Tím farských správ
alebo na Facebooku - Farnosť a CVČ sv. Jakuba, KNM

Predsieň kostola bude počas dňa otvorená k súkromnej modlitbe.
O sviatosť zmierenia či pomazania chorých môžete požiadať súkromne v súrnych prípadoch.
Krsty, sobáše a pohreby sú dovolené za účasti maximálne 6 osôb.
Kanceláriu farského úradu môžete navštíviť po telefonickom dohovore.

Prosíme vás o rešpektovanie opatrení a pravidiel. Ďakujeme za pochopenie.

Poriadok bohoslužieb
 Kostol sv. Jakuba