Hody_-_2021-0.jpegHody_-_2021-1.jpegHody_-_2021-2.jpegHody_-_2021-3.jpeg

IMG 20210221 115752

Stojan SVETLA ŽIVOTA

 

      Na novom obetnom Stojane svetla života v predsieni nášho kostola môžete zapáliť sviečku s modlitbou za živých, aby boli preniknutí Kristovým svetlom pravdy, ale i sviečku s modlitbou za zosnulých, aby im svietilo svetlo večné.

      Voskové sviečky, špeciálne na tento účel vyrobené v chránenej dielni, sú k dispozícii pod stojanom. Sviečku len treba vložiť do svietnika a zapáliť. Svoj milodar môžete vhodiť do pokladničky.

Projekt evanjelizácie v prírode

Vážení priatelia, určite ste si všimli plagát umiestnený na nástenke pri Kostole sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste. Sústredí pozornosť na projekt nazvaný „Budovanie spoločenstiev rodín evanjelizáciou v prírode“.

Plagát informuje o mieste, v ktorom sa realizuje už rozbehnutý projekt. Miestom realizácie projektu je neďaleký pozemok v Škorčí vedľa sídliska Kamence. V plagáte nájdeme pozvanie pre všetky vekové kategórie. Preto vás všetkých srdečne pozývame zapojiť sa do nášho farského projektu.

Pozývame všetkých, ktorí hľadajú zmysel svojho života, osamelých ľudí, mladé rodiny s deťmi, manželské páry, študentov. Do budúcna by sme chceli využiť tento priestor čo najlepšie pre vás a vaše nápady v tomto evanjelizačnom zameraní.

Pozývame tiež seniorov, ktorí by sa mohli vo svojom veku realizovať svojimi dobrými nápadmi. Pre nich sa plánuje vytvoriť niekoľko malých hriadok na pestovanie zeleniny, možnosť ošetrovania ovocných stromčekov, chovu úžitkovej hydiny a drobných úžitkových zvierat.

Veľkým prínosom tohto projektu bude odovzdávanie životných skúseností mladým ľuďom – skrze manželské páry, ale aj seniorov. Tieto skúsenosti sú cennými radami do života mladých, ktorí by ich ináč získavali vlastnými pádmi, ktoré sú v živote človeka často bolestivé.

Veríme, že už čoskoro pominie riziko nákazy ochorením Covid-19 a život sa čím skôr vráti do normálnych koľají. Preto sa tešíme na to, že sa budeme môcť s vami na tomto vzácnom mieste stretnúť.

Ján Šurina

projekt budovanie spolocenstiev rodin page 001 1

Ponuka aktivít na pôst

 

Pôstny kalendár

Viac informácii.

40 dní pôstu

Viac informácii.

Pôst so svätým Jozefom

V rámci roku sv. Jozefa na každý deň pôstneho obdobia ponúkame zamyslenie k niektorému aspektu života svätého Jozefa plus modlitba, všetko aj v audioformáte. Viac informácii.
Najbližšie dni aj s textami.
Texty sú prevzaté z existujúcich pobožností, len trochu upravené, plus narozprávané pre tých, čo neradi čítajú. Zatiaľ sú hotové najbližšie 2 týždne, postupne pribudnú ďalšie.

Krížové cesty v prezentáciach

 

Pôstna aktivita pre deti

KPKC pripravilo zaujímavú, peknú a veľmi jednoduchú aktivitku pre deti.
Viac informácii.

Nedeľné katechézy

Počítadlo 224386 (98)

feedback
Prihlasenie
feedback
Spätná väzba

Napíšte nám

Prostredníctvom tohoto formuláru nám môžete napísať svoje postrehy či nahlásiť prípadné chyby.