DUCHOVNO-FORMAČNÝ POBYT V RÍME

Pozývame chlapcov od 18 rokov, ktorí sa rozhodujú o svojom ďalšom duchovnom živote, na polročný duchovný a formačný pobyt do komunity otcov rogacionistov v Ríme počas roka, aby sa rozhodli, či cesta zasvätenia života je pre nich tá správna. Kongregácia sa venuje mladým mužom, ktorí v sebe cítia vnútorný hlas pre kňazské alebo rehoľné povolanie. Náklady na pobyt hradia otcovia rogacionisti. Za pomoci kňazov (aj slovenských) sa budeš môcť rozhodnúť o svojom ďalšom duchovnom smerovaní.

Zašli svoj životopis a následne ťa pozveme na stretnutie:
Centrum pre duchovné povolanie, RKFÚ sv. Mikuláša,
Hlavná 81, 080 01 Prešov
alebo , tel. 0911/487341.

JOZEF MIHAĽ

PONUKA PRIESTOROV NA PRENÁJOM

Farský úrad sv. Jakuba v Kysuckom Novom meste ponúka na prenájom priestory Reštaurácie u sv. Jakuba, ktoré sú súčasťou pastoračného centra na prízemí.
Výmera reštaurácie s príslušenstvom je 114 m2 a spoločné priestory (vstupná hala, toalety) 73,34 m2.  

Dispozičné riešenie:

  • vstup z dvora /pre zásobovanie vstup zo zadnej strany budovy/
  • vstupná hala
  • priestory reštaurácie s barom /kapacita miest na sedenie cca 45/
  • kuchyňa /čiastočne zariadená/ možnosť odkúpenia zariadenia od
    predchádzajúceho nájomcu
  • toalety /v oddelenej časti -M/Ž/imobil/
  • letná záhrada /krytá terasa o celkovej výmere 24,55 m2
     

Budova je situovaná priamo v centre mesta. V blízkosti je kostol sv. Jakuba, gymnázium, sídlisko, obchody. Do budovy je bezbariérový prístup. Priestor je vhodné využívať ako bistro, kaviareň, jedáleň, catering, reštauráciu s možnosťou organizovania spoločenských, firemných a rodinných udalostí (krstiny, narodeniny, oslavy, kary...).
Areál pred budovou je vhodný aj pre rodiny s deťmi, nachádza sa v ňom detské ihrisko. Ponúka sa aj možnosť realizácie spoločných akcií s Centrom voľného času Sv. Jakuba. Bonusom je možnosť krátkodobého prenájmu miestnosti na prvom poschodí o rozlohe 59 m2 a veľkej sály o rozlohe 137,6 m2. Plynové kúrenie. Parkovanie je dostupné v blízkosti pastoračného centra. Výška nájmu podľa dohody Eur/mes./m2 +DPH.|\
Ideálna poloha v centre mesta zabezpečí dostatok stálych klientov počas celého roka. Priestory sú voľné ihneď. Pozrieť si ich môžete na www.ujakubaknm.sk Záujemcovia o prenájom týchto priestorov, posielajte svoje návrhy využitia na mail  do konca februára 2022.

Hody_-_2021-0.jpegHody_-_2021-1.jpegHody_-_2021-2.jpegHody_-_2021-3.jpeg

Projekt evanjelizácie v prírode

Vážení priatelia, určite ste si všimli plagát umiestnený na nástenke pri Kostole sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste. Sústredí pozornosť na projekt nazvaný „Budovanie spoločenstiev rodín evanjelizáciou v prírode“.

Plagát informuje o mieste, v ktorom sa realizuje už rozbehnutý projekt. Miestom realizácie projektu je neďaleký pozemok v Škorčí vedľa sídliska Kamence. V plagáte nájdeme pozvanie pre všetky vekové kategórie. Preto vás všetkých srdečne pozývame zapojiť sa do nášho farského projektu.

Pozývame všetkých, ktorí hľadajú zmysel svojho života, osamelých ľudí, mladé rodiny s deťmi, manželské páry, študentov. Do budúcna by sme chceli využiť tento priestor čo najlepšie pre vás a vaše nápady v tomto evanjelizačnom zameraní.

Pozývame tiež seniorov, ktorí by sa mohli vo svojom veku realizovať svojimi dobrými nápadmi. Pre nich sa plánuje vytvoriť niekoľko malých hriadok na pestovanie zeleniny, možnosť ošetrovania ovocných stromčekov, chovu úžitkovej hydiny a drobných úžitkových zvierat.

Veľkým prínosom tohto projektu bude odovzdávanie životných skúseností mladým ľuďom – skrze manželské páry, ale aj seniorov. Tieto skúsenosti sú cennými radami do života mladých, ktorí by ich ináč získavali vlastnými pádmi, ktoré sú v živote človeka často bolestivé.

Veríme, že už čoskoro pominie riziko nákazy ochorením Covid-19 a život sa čím skôr vráti do normálnych koľají. Preto sa tešíme na to, že sa budeme môcť s vami na tomto vzácnom mieste stretnúť.

Ján Šurina

projekt budovanie spolocenstiev rodin page 001 1

Počítadlo 243526 (69)

feedback
Prihlasenie
feedback
Spätná väzba

Napíšte nám

Prostredníctvom tohoto formuláru nám môžete napísať svoje postrehy či nahlásiť prípadné chyby.